2024 Club Fixtures / Results – U15

Fixtures and results: U15 Féile na nGael / U15 Championship


  • U15 Féile na nGael

    2024 U15 Féile na nGael

    2024 U15 Féile na nGael - Sponsored by Beauty by Brona Athenry and Flo Concreate and Sons LTD
    Download Féile na nGael Booklet

    Jackie O'Brien Cup - Division 1
    Sponsor: Greens - Ahascragh
    Group 1: St Colmans, Turloughmore, Shamrocks, Clarinbridge
    Group 2: Portumna, Athenry, Kinvara, Sarsfields

    Brian Coppinger Cup - Division 2
    Sponsor: Coppinger Family
    Coordinator: Allan Massey 087 9737664
    Group 1: Ahascragh/Caltra, St Thomas, Killimor, Craughwell
    Group 2: Ballindereen, Davitts, Carnmore, Rahoon/Newcastle

    Ann Coleman O'Connell Cup - Division 3
    Sponsor: Ann & Frank Kearney
    Coordinator: Allan Massey 087 9737664
    Group 1: Kilconerion, Mountbellew/Moylough, Salthill/Knocknacarra, Oranmore/Maree
    Group 2: Tuam, Castlegar, Ardrahan, Mullagh/Kiltormer

    Donal Burke Cup - Division 4
    Sponsor: Loughrea Credit Union
    Coordinator: Allan Massey 087 9737664
    Group 1: Abbeyknockmoy, Cappatagle, Pearses, Skehana/Menlough, Sylane

    Féile Shield - Division 5
    Sponsor: Bernie's Hair Salon, Oranmore
    Coordinator: Allan Massey 087 9737664
    Group 1: Moycullen, Liam Mellows, Cois Fharriage
    Group 2: Eyrecourt, Kiltullagh/Killimordaly, Ballinasloe
    TEAM 1SCORETEAM 2SCORE
    DIVISION 1
    ROUND 1 - Mon, Apr 1
    Turloughmore2-6Shamrocks0-1
    Clarinbridge1-2St Colmans0-6
    Kinvara1-9Sarsfields1-1
    Athenry4-4Portumna1-2
    ROUND 2 - Tue, Apr 2
    Clarinbridge0-1Turloughmore1-8
    Shamrocks1-1St Colmans1-4
    Athenry1-9Sarsfields0-0
    Portumna0-2Kinvara2-3
    ROUND 3 - Wed, Apr 3
    TurloughmoreWinSt Colmans
    Shamrocks0-4Clarinbridge3-4
    Sarsfields1-3Portumna1-3
    Kinvara1-3Athenry0-2
    DIVISION 1 SEMI FINAL - Fri, Apr 5
    Turloughmore0-2Athenry0-4
    Kinvara0-6St Colmans1-2
    DIVISION 1 FINAL - Fri, Apr 12, 7:30pm
    AthenryKinvara
    DIVISION 2
    ROUND 1 - Mon, Apr 1
    Ahascragh/Caltra1-6St Thomas'0-5
    Killimor0-1Craughwell1-7
    Ballinderreen0-2Davitts0-1
    Carnmore2-7Rahoon/Newcastle0-1
    ROUND 2- Tue, Apr 2
    Craughwell1-2Ahascragh/Caltra0-0
    St Thomas'1-6Killimor0-2
    Rahoon/Newcastle0-5Ballinderreen1-4
    Davitts0-1Carnmore4-9
    ROUND 3 - Wed, Apr 3
    Ahascragh/Caltra1-7Killimor0-2
    St Thomas'0-1Craughwell0-8
    Ballinderreen0-1Carnmore1-8
    DavittsWinRahoon/NewcastleConceded
    DIVISION 2 SEMI FINAL - Fri, Apr 5
    Craughwell5-8Ballinderreen1-0
    Carnmore1-6Ahascragh/Caltra3-2
    DIVISION 2 FINAL - Wed, Apr 10, 7:30pm
    Ahascragh Caltra0-5Craughwell2-1
    DIVISION 3
    ROUND 1 - Mon, Apr 1
    Kilconerian3-5Mountbellew/Moylough1-3
    Salthill/Knocknacarra2-4Oranmore/Maree2-12
    Tuam0-3Castlegar0-3
    Ardrahan5-10Mullagh/Kiltormer2-4
    ROUND 2 - Tue, Apr 2
    Oranmore/Maree2-5Kilconerian0-2
    Mountbellew/Moylough1-4Salthill/Knocknacarra2-2
    Mullagh/Kiltormer5-5Tuam0-1
    Castlegar0-2Ardrahan3-3
    ROUND 3 - Wed, Apr 3
    Kilconerian1-1Salthill/Knocknacarra1-2
    Mountbellew/Moylough3-7Oranmore/Maree0-2
    Tuam0-0Ardrahan0-4
    Castlegar1-2Mullagh/Kiltormer1-9
    DIVISION 3 SEMI FINAL - Fri, Apr 5
    Oranmore/Maree2-5Mullagh/Kiltormer2-4
    Ardrahan2-4Salthill/Knocknacarra2-1
    DIVISION 3 FINAL - Fri, Apr 12, 6:15pm
    ArdrahanOranmore Maree
    DIVISION 4
    ROUND 1 - Mon,Apr 1
    Cappatagle2-5Sylane1-1
    Pearses5-3Skehana/Menlough2-4
    AbbeyknockmoyBYE
    ROUND 2 - Tue, Apr 2
    Abbeyknockmoy1-5Sylane1-0
    Skehana/Menlough4-4Cappatagle0-5
    PearsesBYE
    ROUND 3 - Wed, Apr 3
    Skehana/Menlough1-7Abbeyknockmoy2-4
    Pearses1-12Cappatagle0-6
    SylaneBYE
    ROUND 4 - Thu, Apr 4
    Sylane0-3Skehana/Menlough0-1
    Pearses0-8Abbeyknockmoy2-2
    CappatagleBYE
    ROUND 5 - Fri, Apr 5
    Abbeyknockmoy1-6Cappatagle1-4
    Sylane0-2Pearses1-5
    Skehana/MenloughBYE
    DIVISION 4 FINAL - Wed, Apr 10, 6:15pm
    Abbeyknockmoy1-1Pearses1-2
    DIVISION 5
    ROUND 1 - Mon, Apr 1
    MoycullenLiam Mellows
    Cois FharriageBYE
    Kiltullagh/KillimordalyEyrecourt
    BallinasloeBYE
    ROUND 2 - Tue, Apr 2
    BYEMoycullen
    Liam MellowsCois Fharriage
    EyrecourtBallinasloe
    Kiltullagh/KillimordalyBYE
    ROUND 3 - Wed, Apr 3
    MoycullenCois Fharriage
    Liam MellowsBYE
    BallinasloeKiltullagh/Killimordaly
    EyrecourtBYE
    DIVISION 5 SEMI FINAL - Fri, Apr 5
    Group 1 (1st)Group 2 (2nd)
    Group 2 (1st)Group 1 (2nd)
    DIVISION 5 FINAL - Sat, Apr 6


  • U15 Championship

    TBA


<< Club fixtures / results